Më mbaj mend (për 1 muaj)


Drita Musliu - Le Te Flasin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Le Te Flasin".
3. Video është e këngës "Le Te Flasin", por nuk këndohet nga Drita Musliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Drita Musliu - Le Te Flasin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Komente

Asnjë Koment

05/12/2006

2006-12-05T16:51:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Le Te Flasin" kënduar nga Drita Musliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Drita Musliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhenty - Le Te Flasin

Nese mfal 1 minut buzqeshje
Besoj mkishe dhon krejt boten
Se your smile my young ladye
Mqetson nga problemet koken

Na tdy bashk ecim me kohen
Kta tjert smun na konkurrojn ne
Please bo larg se mlodhet koken
Tnjejtat gjona smun ju ngjoj yehh

Per shum gjona jeni larg meje
Style flow money edhe beautiful young ladie
Je kurjoz pse kta zgjodhen Xhentyn
Apo se dhe ato tjerat dun ta bejn ket zgjedhje ?

Jam knej tu shiju pushimet
Me femna shok dhe pije
Ju futni hunt npun time ?
Syzat nkry hic nuk ma ni man

Ref:
Un i them qe leji te flasin ata
Te plasin ata
Kjo goca e din mir arsyen e vertet qe pse po po plasin ata
Ajo mthot qe leji te flasin ata
Te plasin ata
Ua jap 1 buzqeshje ta ken si dhurat se ngelen vec tu fol fol ata

Pj 2:
Jena nqef ton na tdy sonte
Llafe po ngjoj posht e nalt
Kena me nejt zgjut gjith naten
Edhe pse nje nat esht pak

Edhe pse qenke me shoqe
Ti e din un srrij rehat
Nejse mos u bej xheloze
Nese afrohem pak me ngat

Per shum gjona kto jan larg meje
Style flow money edhe beautiful young ladie
Je kurjoz pse kta zgjodhen Xhentyn
Apo se dhe ato tjerat dun ta bejn ket zgjedhje ?

Jam knej tu shiju pushimet
Me femna shok dhe pije
Ju futni hunt npun time ?
Syzat nkry hic nuk ma ni man

Outro:
OOO
I wanna se you everyday
I wanna be with you today x2

D.M.K. - Le Te Flasin

....................
Ngrija zerin lart se kjo keng te ben ty te kercesh nga vendi
Pse e shtremton surratin sikur te ka shpuar gjembi
Pse me ke inat mos ta kam shtyr nënën nga shkembi
Mos kafsho bole prej hekuri se pastaj te shkulet dhembi
Une jam dirigjenti primar i telave nervor
Per ty jam i padukshem pra ti nuk je qorr
Pra je thjesht robot qe i perket 1 manuali
Pra bota esht karroca kurse ti ti je kali
Njerzit hajn mut sikur tjet sup restoranti
E idjoti nuk kupton prandaj un dal intriganti
E bertit sa duash por kta njerz nuk mesojn
E shikojm te njejtin film po kta ndryshe e kuptojn
Un jam djali me i keq DMK do jem per jet
Mbase ky esht mallkim ose mbase fat i shkret
nuk e lidh doren mbrapa qe te behem baraz me ty
Nese ske nivelin tim une ty ta them ne sy
Kta luftojn nimagjinat sikur te jen don kishoti
E jan kapur si morra mbas 1 ideje koti
HIP-HoP esht kultur ku cdo fjal ka fuqi
pra nuk ke shanc ta kuptosh nese je femi
....................

Ref; 2
....................
Sma ha kari mbrapa krahve kush do le te flas
Veten ta mbysi nga inati le te plas
Juve do tme ndaloni por plani ju ngec
Se un nuk di te ndalem vetem para di te ec
....................

....................
Me tha nje vajz ne telefon kush dreqin mendon se je
Ti mendon se je dikushi por askush ty nuk te njeh
Ktu ne ...... ka me shum se 2 mijë Shqiptar
Dhe te gjith flasin keq per ty te gjith te kan shar (aaauuuuu)
Pa me pyt njeher a me plas kari
A mos e kam per detyr ti flas cdo fshatari
A mos e kam per detyr te shtirem me gjith boten
Dikujt i flas dikujt si flas dikujt i qi motren
E ky esht faji se un nuk di te ul koken
ne shoqerine e sotme n'baze te ksaj ta japi noten
Por kjo esht dhe arsyja qe un jam krenar
Se nuk jam si ti si ai ose si ata njerzit e par
E kte gje e kam mesuar mir ne rruget e ksaj jete
Ata qe shajn te tjeret jan me mut per vete
Hiqen te ndershem e jan te degjeneruar
E flasin per mua se veten e tyre e kan harruar
....................

Ref; 4
....................
Sma ha kari mbrapa krahve kush do le te flas
Veten ta mbysi nga inati le te plas
Juve do tme ndaloni por plani ju ngec
Se un nuk di te ndalem vetem para di te ec
....................

Jeeyyyyyyy
DMK is bit
DMK records
THE BLOODY ALBOZZZ

Gjovani Gjonaj - Le Te Flasin

Flasin cka nuk flasin se une ty s´po t´la
t´ishin n´vendin tim njesoj kishin ba
nuk eshte pune per tjeret a gzohem a vuj
se askujt ne jete si dhemb plaga e huj

Ban s´ban e di vet e di vet se me ty jam
le te flasin le te plasin jo jo s´kam me t´lane-2x

Flasin cka nuk flasin e jetojne me fjale
veten e harrojne me neve tu u marre-2x

Ban s´ban e di vete di vet pse me ty jam
le te flasin le te plasin jo jo s´kam me t´lane-2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Drita Musliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet