Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Drita Musliu - Refugjati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Refugjati".
3. Video është e këngës "Refugjati", por nuk këndohet nga Drita Musliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Drita Musliu - Refugjati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Kthehu O Vella"

Komente

Asnjë Koment

28/03/2009

2009-03-28T18:58:29+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Refugjati" kënduar nga Drita Musliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alma Velaj - Refugjati

`Kur kujtoj ditet e korrikut syte me lotojn..me djeg malli ti qe me zemer kur tkujtoj..[x2]

Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab ku i lash un shokt e mi..
Me qan zemra me qan syyt digjem flak bohem si qiri..
Ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..
Gurbetin e kam mallkuar fjalen refugjat..e trishtuar qenka jeta nga shtepia jasht.[x2]
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri.
Ku ilash o nan e bab ku i lash o shokt e mi.
Me qan zemra me qan syyt
digjem flak bohem si qiri..
ku i lash o nan e bab se po shkoj tani tuj qa..

Bane keq edhe gabove ike nga shtepia..[x2]
kthehu ne shtepi mor djal se ke len femi[x2]
me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Nena dhe babane ti mor nuk i degjove.[x2]
Perpara ti ike djal a ti qu largove[x2]
Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet [x2]

Me malldej gjin gjer furi boren ti e shkelee vet ti po t`qash gjithmon do vetee perbuz un per jet

Haxhi Maqellara - Refugjati

humba shpin humba token gjith cfare pata i kam humbe kam shetitur te gjith boten e nuk zuna vend kerkund gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova o refugjat se refugjat gjith cfar punesh une punova paskam qen njeri pa fat emrin tim nuk e ndryshova refugjat se refugjat.kap nje pun e le nje tjeter mu ka duk sahati muji si ka thon nje plak i vjeter jabanxhi ne vend te huj vec me i rite ato femij sillem rotull neper bot po su ktheva ne Shqiperi vall ai sme tret kjo tok}2x .vall a do te kthehem ne shtepi ishalla e kam kete fat se u lodha ooohhhh jabanxhi kam gjith jeten refugjat nje merak e kam ne zemer amanet kam per ta len mos ma ndroni kete mbiemer jam shqiptar do vdes shqiptar}2x.numeroj dit nje nga nje veten time kam inat shoket e mi i kam zili qe si theret kush refugjat. po ta la nje porosi refugjat i shkreti ti nena jote po te pret guri i rend ne vend te vet}2x.vall a do te kthehem ne shqiperi......
Më Shumë Këngë Nga Drita Musliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë