Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Drita Ukaj - Ne Dasmen Tende  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/08/2011

2011-08-23T15:31:07Ne dasmen tende do te vij patjeter,
jojo si nuse por si plage vjeter.
Kurr te morrish goten per te grejt ndolli pje te teren,
se tjetren do ta mush me lot e mi.

Ref:(2x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.

Sot niqin vjet te boj njet premtim,
gijthmon do mbetesh veq shpirti im,
dhe pse ma vrave ti dashurin,
qofsh i lumtur, i lumtur perher o Dhondri im.

Ref:(3x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Jeta Kercovare.
Më Shumë Këngë Nga Drita Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet