Më mbaj mend (për 1 muaj)


Drita Ukaj & Prishtina Band - Sevda, Sevda
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sevda, Sevda".
3. Video është e këngës "Sevda, Sevda", por nuk këndohet nga Drita Ukaj & Prishtina Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Drita Ukaj & Prishtina Band - Sevda, Sevda  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/05/2018

2018-05-14T09:00:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sevda, Sevda" kënduar nga Drita Ukaj & Prishtina Band.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Drita Ukaj & Prishtina Band i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhevahiret. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse ul koken kur te dua
Pse qapkene sflet me mua
Pse kete zemere e mundon
Kur veq ty te adhuron
Shtrime doren e mos vono
Zemres sime i beso
A degjon si rrah per ty
Vashe e ime ,i imi sy

Sefda sevda seq me dogji malli
Ah pa ty ah pa ty
Si behet halli
Sevda sevda pash dy syte e tu
Perveq teje perveq teje o tjeter sdu

Mos degjo se cka thote bota
Ato jan veq fjale te kota
Zgjatma doren sa jemi te ri
Falma tanden dashuri
Shtrime doren e mos vono
Zemres sime i beso
A degjon si rrah per ty
Vashe e ime ,i imi syMë Shumë Këngë Nga Drita Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë