Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dritan Jashari - Elez Isufi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Elez Isufi".
3. Video është e këngës "Elez Isufi", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dritan Jashari - Elez Isufi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

02/02/2011

2011-02-02T19:25:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Elez Isufi" kënduar nga Dritan Jashari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dritan Jashari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Hazis Ndreu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Hej krali Sërbit ka metun pa men-e*
Hej se në Dibër pa eme e pa ren-e*
(X2)Hej i kris pushka vend për vend-e
Bini mër trima bini

Elez Isufi arusha e malit
Hej fort po i vret mor asqerin e kralit*
Hej fort po i bin e po bën kërdij-e
(X2)Hej nëpër brigjet e Drinit të Zi-e
Bini mër trima bini

Hej kur vikati* aj Isuf Xhelili
Hej bon manxerja* si goj bilbili
Hej Isuf Xhelili na paska than-e
(X2)Ene ksaj Dibrës tja lam o nji nam-e*
Bini mër trima bini

Burrat e Dibrës e kan dhanun besën
Hej per vatanin nuk tuten, se desën
Hej njer n'Stamboll na ka vajtun fjala
(X2)Hej që nand vjet po luftojn me krala
Bini mër trima bini

Elez Isufi ki burr i Shqipnis-e
Hej pris i Dibres e i tan malsis-e
Hej n'male t'Lures e n'maje t'Korabit
(X2)Tokën e nxini me shapkat e Sërbit
Bini mër trejma bini

*ka metun pa men-e ("ka mbet pa mend" -habitur)
*pa eme e pa ren-e ("pa emer e pa rend")
*asqerin e kralit ("ushtrin e Krajlit")
*vikati ("bertiti")
*manxerja ("Mauzer - lloj pushke")
*nji nam-e ("nje emer/shenje/meritë")Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet