Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Dritan Jashari - Krisen Topat N'ate Zabel  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/02/2011

2011-02-14T19:40:05+00:00KENGE PER MAHMUT DACIN (VERSIONI 2)

Krisën topat more n´at o zabal-e thuj o Mahmutit more a s´po del-e
Thuj Mahmutit more ndaq o me dalë se Dovleti ty t´ka falë
Me m´pas falë Dovleti mu me asqer smë kish rrethu-e
Me asqer o me izbashllar jam mbet vetem veq me nji djalë
Vet dytë more vet i tretë Kulla ime more lufton vet
Lufton vet o deri n´aksham kajmekamit t´ia lam nji nam
le t´na nin Mbreti n´Stamboll le t´na nin Krajli n´Miskov
le t´na nin Krajli e krajlica po lufton Mahmut Dac Kalisa
O Haziz o djali jem merr shishëhonen e vraj o me rend
Zgedhmi burrat bang e bang t´iu bojme vorret more n´at saraj


Ky tekst u dërgua nga Mazllum Daci,tirane
Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet