Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dritan Jashari - Ti Çinro Mahmut Or Bir

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Çinro Mahmut Or Bir".
3. Video është e këngës "Ti Çinro Mahmut Or Bir", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dritan Jashari - Ti Çinro Mahmut Or Bir  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/07/2014

2014-07-17T16:00:04+00:00U vu topi në zabel,
— Or Mahmut, or, pse s’na del?
S’ka si ju del Mahmuti gjallë,
Pa ba luftë me pashallarë.
5 Jalla, meca, erdh akshami.
Me inat na vje’ Selmani:
Për Çatëj na u vesh nizami.
Kush ma zu der’n e madhe?
Bajram Reçi me’i shishane:
10 — Ban gajret Hazizi em,
Me shishane vraj me ren,
Tua bajmë vorrin në Çerem!
Ç’asht ajo në Çafë të Lakit?
Asht e ama Mahmut Dacit.
15 — Ti çinro, Mahmut, or bir,
Se m’ban luftë me tre vezirë.
Me tre vezirë me pash’n e Shkodrës,
Hasan Beg, ti bjeri lodrës!
Bjeri lodrës t’borizanit,
20 U shem Gjakova, u shem Bërzhdani,
U mush udha me xhak nizami.
Në Stamboll na ka votë nami:
Mahmut Daci kshtu e bani!
Kur ju nis asqeri kullës,
15 I çoi Mahmutit për rixha.
— At rixha nuk e due!
Mahmut Daci a shitue!


Ky tekst u dërgua nga Mazllum Daci,tirane
Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet