Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dritan Jashari - Oda Dibrane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Oda Dibrane".
3. Video është e këngës "Oda Dibrane", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dritan Jashari - Oda Dibrane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

31/01/2015

2015-01-31T18:11:35+00:00O hapi krahet
Oda dibrane
O djep trimnie
E shkoll e madhe

O qeshin lulet
Ne maje t'shkrepit
O i burrnove
O femijt e djepit

Kush po i jep kaq drit konakut
Kush po i rri ne krah bajrakut
O sa e fort besa e kuvendit
Mendja e Dibres ne krye te vendit

Ref...x2
Hej Diber t'ben drit oda
Hije t'ka pushka e sofra
O bashkon zemrat prej çdo ane
O mire se vini ne oden dibrane

E ti moj oda
Oda bujare
O djep kuvendi
Mbi kto nend male

O hape zemren
Zemren dibrane
O mbushi odat
Me kenge e valle

Kush po i jep kaq drit konakut
Kush po i rri ne krah bajrakut
O sa e fort besa e kuvendit
Mendja e Dibres ne krye te vendit

Ref...x2
Hej Diber t'ben drit oda
Hije t'ka pushka e sofra
O bashkon zemrat prej çdo ane
O mire se vini ne oden dibrane

...

Hej Diber t'ben drit oda
...
Hije t'ka pushka e sofra
...

Ref...x2
Hej Diber t'ben drit oda
Hije t'ka pushka e sofra
O bashkon zemrat prej çdo ane
O mire se vini ne oden dibrane

O mire se vini ne oden dibrane


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet