Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dritan Jashari - Ti Ke Lind Per Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Ke Lind Per Mu".
3. Video është e këngës "Ti Ke Lind Per Mu", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dritan Jashari - Ti Ke Lind Per Mu  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/04/2016

2016-04-13T15:22:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ti Ke Lind Per Mu" kënduar nga Dritan Jashari.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dritan Jashari i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Tanny - Ti Ke Lind Per Mu

reff:

Zemer po t`thom qe tdu
nuk tmuj ty me t`harru
ti je e lind per mu
faktin sbon me mohu

MC TANNY

Fatin e kina na //
Tjert nuk jan sikur na //
Une ti deri nfund skemi me u nda //
Bese ti ta dhash sikur ti mu //
Zemrat tona perher mu bashku //
Zinxhirin qe ma dhe //
Pe ruj si kujtim //
Puthjet e tua //
Spo du me pas mbarim //
Fotografit tona //
I ruj si kujtim //
Fotografit tona //
I ruj si kujtim //

DinnK[ey]

E boj per ty se ti e meriton //
Osht fakt, zemra jem ty te don //
E di qe ti zemren ma jep fal //
Nese boj gabim tlutem zemer mfal //
Kom hall , kom mall zemer ty me tpa //
Tkom afer , bash hiq sishum da //
E di fjala jem te ti rrespektohet //
E din ti , zemra jem te ti dhurohet //

JimmY`s

fotografit i ruj me mall
kom met majt men sa tjem gjall
kujtoj dit kur jemi kon bashk
sun ri pa ty beso as 1 chast
tkujtohet kur thojsha jom qaj djali
beso per ty jeten ta fali
n`ty gjej qetsi, tjeter kon jo
i ngoj fjalt e tua tjerat si njoh
chdo nat jom me ty nihna i leht
butsin te ti askund smuj me gjet
n`mengjes zgjohna te ti um shkojn ment
dej sa takomi deri n`weekend
per ty mfali zoti per mu linde ti
me m'hup ty tkisha lyp n`pafundsi
Jom kon i nejti ti zemren ma more
du me tpas afer dor per dore

Alimassiv - Ti Ke Lind Per Mu

Diqka sjom mir u qova,
apet du me ra,
si mem sha
bash m'peshperit nvesh nje zo;
KE NJE PROBLEM,
OK sdu as me dit,
sdu me prit
edhe pse ajo fmin du me mi rrit,
shkurt e shqip e du po spo muj mi kallxu,
qato qe e kam nzemer
spo di qysh me ja spjegu,
se po tutna mthot jo
krejt um plas inati
se un repovati
sdi me knu si shpati,
ntylifar vakti
mendimi per to om lodhi
pe shoh veten bashk me ta
krejt si love story,
prezenca e saj um rrit
kur shkon mhan
aq shum princiesh
si shenja horoskopit luan,
pot shoh gjithkun
nervoza vjen ngacmim me lotin
qe besa per ket pun i kom kallxu dhe nje shokit,
me thon jom dashuru pom doket pak dorzim,
me thon jetoj pa ty
i dhaft flak qytetit tim.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Kur po tshoh bjondin
syt po mi nxin po mi shkrin,
ma ke prish rahatin
krejt pom han kjo prishtin,
jom ba me vaj
me lot qe sdalin zemren pe vrajn,
kom ndryshu krejtsisht
shoqet mthojn hiqu saj,
thu se tnervozoj po nuk e boj me qellim,
mshtin dashuria a kupton engjulli im,
spo pergjigjesh
fotografis kur i flas
perpara,permas
murin ndhom pe godas
me koken time,
qe mshtin shum keq nket dreq
histori dashurie qe shumher kryhet keq,
nga fjalt e kqija
apo nga vet tradhtia
me tkallxu drejt
kur fol per tjert um plas xhelozia,
shoqnia,familja,rruget edhe zoti
kur i pjestoj mdel ftyra jote nga loti,
para krejtve un dhe ti shetisim
ne rrugen trendafila shtrun kurr sdo te prishen.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Boll kesh optimist,
optimismi mplasi,
shum seriozisht
qdo onderr ne ty hasi,
qik mkapi nervoza
hiqmu nga jeta
ahh veq po thom se pa ty jeta o vdekja,
jom ra mes dy zjarresh
mbretron vetmia,
sShkojn bashk krenaria e dashuria,
ku je ti nket moment se sduroj
permes kaltersis syve tu enderroj
un dhe ti ne nplazh te qet,
shikojm kaltersin e qiellit folim per jet,
me tvertet tu bo plane per ardhmerin
per dashurin qe do kemi dhe rahatin,
po nese ndodh e kunderta fatkeqsisht
dije se e pata seriozisht jo veq rasisht,
nese kanga sna bashkon atehere spres
do jet ky tekst si poezi e poetit qe svdes.

Ref. (2x)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

G-Soldier - Ti Ke Lind Per Mu

Diqka sjom mir u qova,
apet du me ra,
si mem sha
bash m'peshperit nvesh nje zo;
KE NJE PROBLEM,
OK sdu as me dit,
sdu me prit
edhe pse ajo fmin du me mi rrit,
shkurt e shqip e du po spo muj mi kallxu,
qato qe e kam nzemer
spo di qysh me ja spjegu,
se po tutna mthot jo
krejt um plas inati
se un repovati
sdi me knu si shpati,
ntylifar vakti
mendimi per to om lodhi
pe shoh veten bashk me ta
krejt si love story,
prezenca e saj um rrit
kur shkon mhan
aq shum princiesh
si shenja horoskopit luan,
pot shoh gjithkun
nervoza vjen ngacmim me lotin
qe besa per ket pun i kom kallxu dhe nje shokit,
me thon jom dashuru pom doket pak dorzim,
me thon jetoj pa ty
i dhaft flak qytetit tim.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq do por,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Kur po tshoh bjondin
syt po mi nxin po mi shkrin,
ma ke prish rahatin
krejt pom han kjo prishtin,
jom ba me vaj
me lot qe sdalin zemren pe vrajn,
kom ndryshu krejtsisht
shoqet mthojn hiqu saj,
thu se tnervozoj po nuk e boj me qellim,
mshtin dashuria a kupton engjulli im,
spo pergjigjesh
fotografis kur i flas
perpara,permas
murin ndhom pe godas
me koken time,
qe mshtin shum keq nket dreq
histori dashurie qe shumher kryhet keq,
nga fjalt e kqija
apo nga vet tradhtia
me tkallxu drejt
kur fol per tjert um plas xhelozia,
shoqnia,familja,rruget edhe zoti
kur i pjestoj mdel ftyra jote nga loti,
para krejtve un dhe ti shetisim
ne rrugen trendafila shtrun kurr sdo te prishen.

(Ref.)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.

Boll kesh optimist,
optimismi mplasi,
shum seriozisht
qdo onderr ne ty hasi,
qik mkapi nervoza
hiqmu nga jeta
ahh veq po thom se pa ty jeta o vdekja,
jom ra mes dy zjarresh
mbretron vetmia,
sShkojn bashk krenaria e dashuria,
ku je ti nket moment se sduroj
permes kaltersis syve tu enderroj
un dhe ti ne nplazh te qet,
shikojm kaltersin e qiellit folim per jet,
me tvertet tu bo plane per ardhmerin
per dashurin qe do kemi dhe rahatin,
po nese ndodh e kunderta fatkeqsisht
dije se e pata seriozisht jo veq rasisht,
nese kanga sna bashkon atehere spres
do jet ky tekst si poezi e poetit qe svdes.

Ref. (2x)
Ti vepron ashtu siq gabon,
zemren time pe shkatrron,
ti vepro bash si te duash
por nje dit do me pranon
sdua shoqe te tkem k*rva
sdi sa mua pom kupton,
sdua dhimbje te kem kurr me
hajde tash e perqafom.
Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë