Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Elegji Për Qenin

Më dhimsesh qen i vogël!S'pate fat,
Të ktheheshe në oborrin e shtëpisë...
U shtrive i përgjakur mbi asfalt,
Nga një makinë e egër e pashpirtë.
E ç'deshe ti që dole shpejt e shpejt,
Në mes të rrugës nga një dushk a ferrë?
Njeriu shtyp mikun rrugën kur ia pret,
Dhe jo pastaj një qen qyqar të mjerë!

- poezi nga Dritero Agolli


- U dërgua nga arsimdiber -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  164

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet