Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Trishtimi

Po iki me trishtim i zhgenjyer nga miqte
E mbylla dhe deren qe rrinte e hapur
Per lajkataret, per rrenacaket e smirezinjte
Qe shtireshin engjej te dashur.

Ku vete s'e di , vec s'dua te kthehem
Serishme ne rrenat e jetes
Diku ne nje skaj te larget do prehem
me qafen e futur ne jaken gri te xhaketes.

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  227

Komente 1