Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Rastesite

Ne supin tim papritur erdhi te ulej nje flutur,
Nje sup te tille kjo flutur c'pati qe zgjodhi?
Te thuash se ishte nje sup i bukur,
Gjepura! Kjo duhej te ndodhte dhe ndodhi!
Shume gjera s'dime pse ndodhin ne lufte a ne paqe,
Per shembull, s'te zuri mes luftrave plumbi,
Ne paqe te vjen nje grerez, me thumb te thumbon ne faqe
Dhe ti, qe s'vdiqe nga plumbi, vdes nje dite nga thumbi....

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  43

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet