Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Tema: Poezi Për Varfërinë


Varferia

Ne Drashovice erdhen italianet
me ndihma me kuti me gjalpe.
U derdhen lebrit nga te kater anet
Me pardesy, me guna, me qylafe.
U hodhen me rrebesh permbi kutite
Dhe gunat mbi kutite I lane
Ata qe topin dje ne Drashovice
nga gryka zinin me Selam Musane.

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0