Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Tryeza

Une dhe tryeza jemi njelloj me pagjumesine,
Edhe kur fleme s’e kemi gjumin e rende,]
Vetem se une fle ne krah a ne shpine,
Tryeza ne kembe.
Po tryeza ne hallet e mia s’merr pjese,
Qendron mbi kembet e drejta e ftohte, e llakuar,
Dhe natyrisht nuk jep as zemer, as shprese,
Kur une mbi te merzitur marr koken ne duar.

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0