Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perendise

Dikur kam genjyer nje vajze,
Me vajzen jam tallur…
O perendi e lashte,
Nga une, qe ty s’te besoj,
Prano, te lutem, te falur!

Kam fshehur dikur te verteten
Dhe fjalen s’kam mbajtur…
O perendi e sfilitur me jeten,
Nga une, qe ty s’te besoj,
Prano, te lutem, te falur!

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  18

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet