Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ankime

Ankime nga miqte, ankime nga rruga
Ankime nga gruaja ime
Veriu fshikullon, ngre pluhurin rruga
Ankime, ankime, ankime

Ankime ne leter, ankime ne gjelle
Ankime ne lopet ne fushe.
U cmenda! Do te iki te fshihem ne shpelle
Te fle pa ankime me nje ujk a arushe…

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  89

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet