Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Per Nënën


Tek E Ëma

Tek e ëma s'vinte sa ish gjallë,
Mbase vinte, por besoj se rrallë.

Erdhi kur e shpuri në varreza
Sypërlotur, veshur me të zeza.

Ah, tek nëna s'vinte sa ish gjallë,
Dhe tani në varr i shkon çdo javë.

Një mëkat, që ndofta s'lahet kurrë,
Shkon e lan, ku nëna fle nën gurë...

- poezi nga Dritero Agolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  262

Kartolina (2)

2
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet