Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Tema: Poezi Fabula


Gomari Dhe Qeni

Një herë na u "lajthit" një gomar:
-Që sot e tutje tha s'do ha më bar.

Pse ç'kanë ujku, qeni...më shumë,
Si ata mish e kocka do ha dhe unë!

Përpara na i doli një goxha kockë,
Donte ta hante, po s'e përtypte dot.

I tha qeni: - Ç'bën kështu o gomar,
Dhëmbët e tua janë vetëm për bar!

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0