Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Njerezia Dhe Kandari

Eshtë një trastë plot me rrush.
Sa rrush ka ? Kush e gjen ? Kush?

Nja tri kile do të ketë.
Jo , jo! Katër e përpjetë.

Njëri: Pesë.
Gjashtë, tjetri.

Fjalën merr dhe më i vjetri:
Jo kështu s'bëhet pazari!
Sa rrush ka , e gjen kandari...

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  29

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet