Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Fabula


Liria

(gomari, i zoti dhe mushka)

U mërzit në kasolle gomari,
ndaj një ditë këputi litarin:

Boll më, tha ,me dru dhe punë,
do fitoj lirinë dhe unë!

Po kur i zoti e gjeti në pazar
e ngarkoi mirë me mall.

I foli një mushkë aty pranë:
Liria nuk është për gomarë!

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  122

Komente 0