Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dritton - Edhe Bon Edhe Sbon (Feat. Rrufeja)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Qfare kerkon me nga une
Me lendove shume
Dhe ike me le t'vetmuar
Te kerkova spjegim
Nuk gjeta deshtim
Me trego ku kam gabuar
Qfare te dha ai me shum
Qe nuk ta dhashe une
Qe me fale kete dhimbje mua
Te paten rendesi me shum
Gjerat qe s ti dhashe une
Sesa fjala une ty "TE DUA"

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S'di pse po me mundon

Pjesa 2:
Qfare kerkon me nga une
Me lendove shume
Dhe ike me le t'vetmuar
Te kerkova spjegim
Nuk gjeta deshtim
Me trego ku kam gabuar
Qfare te dha ai me shum
Qe nuk ta dhashe une
Qe me fale kete dhimbje mua
Te paten rendesi me shum
Gjerat qe s ti dhashe une
Sesa fjala une ty "TE DUA"

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S'di pse po me mundon

Rrufeja:
Bon s bon a thu qka po t'thom
Qka po thu nuk po bon
Qka po te thom nuk po bon
Jom i njojt,jom i kojt
Kur t'kaloj qikat i hajn thojt
Ngat Hi ta boj shah mat
Dashni per ty e per tjerat permas
Si kompas e mas cdo shkas
A ki dashni a ej ti falls
Zemer rri se vet jom i till
Zemren di me ta dridh
Jo mu sill neper rreth
Me pas rast per ty nuk vdes
Pa s... nuk te flas as nuk te pres
Meno mire kush po hup n'kete mes
Test per ty Test per mu
Ke ferku diqysh me më harru

Rreff: (2)
Edhe bon edhe s bon
Kjo dashuri me lendon
Po shihet qe nuk po shkon
S'di pse po me mundon


Ky tekst u dërgua nga Tetovare___Driton Obertinca
Featuring: Rrufeja
Publikimi: 08/07/2008
Festivali: Zhurma Show 2008


Dritton - Edhe Bon Edhe Sbon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Bon Edhe Sbon".
3. Video është e këngës "Edhe Bon Edhe Sbon", por nuk këndohet nga Dritton.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Driton Obertinca:


Komente 0