Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dryton Deqanasi

Dryton Deqanasi
 • Emri i Vërtetë:
 • Driton Lokaj
 • Vendlindja:
 • Deçan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Janar 1988
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  18
Këndon kryesisht: hip-hop

Dryton Deqanasi është këngëtar i njohur. Driton Lokaj "Dryton Deqanasi", ne Moshen 10 vjeqar u Shperngul Ne Zvicerr Me Saksisht Ne Neuchâtel Ku Flitet Gjuha Frengjisht. Ne Vitin 2006 Ja Ka Nisur Per Te Ber Rap & Hip Hop
Ne Vitin 2007 Filloj Me Inqizime Proffesionale Dhe Aty e Formoj Grupin V.E.B Ma Saksisht Venat e Bashkume dhe e mban ket emer vet
V.e.B a.K.a Dryton Deqanasi
Mas pak kohe u njoftu me ReperinShqiptar UniKKatil m'bretin e hip-hopit shqip, ne albumin Kanuni i Katilit Ishte i Ftuar Qe Te Merrte Pjes Ne Kengen "Cubat" Dhe Aty Ju Bashkangjit RapGrupit TBA - THE BLOODY ALBOZ - SHQIPET E PERGJAKSHME
Ne Vitin 2009 me 7 mars Ishte i Ftuar Ne Koncertin e Reperit mirnjohur Rebel a.K.a UniKKatil Ku Ishin Me Shum Se 3mi Veta Ne Ate Koncert.
Dhe vazhdoj tu bo turne neper krejt zvicrren, Pastaj Ne Vitin 2010 Lansoj Albumin e Ti Te Par Solo me produksionin e mirnjohur nga kosova " DUGAGJINI "" Dryton Deqanasi The Bloody Alboz* Ku u Shiten me Shum Se 3mi Kopje.
Dryton Deqanasi esht edhe ma aktiv keto vite bashk me grupin TBA.
Tani Pritet Qe Ta Lansoj Albumin e dytë i cilli do te jet booome dhe do te ket shum surpriza nga Dryton Deqanasi dhe grupi TBA
THE BLOODY ALBOZ...

Në vitin 2009, Dryton Deqanasi publikon albumin "Dryton Deqanasi".

Më datë 21 Korrik 2010, Rrug-Aq publikojnë videoklipin "Kmob-Rtp", në bashkëpunim me Dryton Deqanasi & Mc Nija.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Gazmend    rrustemtba  

Komente

Asnjë Koment


Komente 0