Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dryton Deqanasi - Ska Fjal

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ska Fjal".
3. Video është e këngës "Ska Fjal", por nuk këndohet nga Dryton Deqanasi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dryton Deqanasi - Ska Fjal  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dryton Deqanasi"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Dryton Deqanasi
.....................
Do jon munu e kan kujtu se munen mem nal
Ata e din se Deqanasit s'kan koqe para me i dal
Bich folni sat doni boni rep sat doni
Veq 1 sen dine sish sen repi pa u kon DRYTONI
Motherfuckin jeyy reprezent TBA
The motherfuckin THE BLOODY ALBOZ
VENAT E BASHKUME DRYTON DEQANASI
.....................

.....................
Hajt qitma beat ti thon nja 2-3 fjal
Pidhat qe hajn mut kurr smujten me na n'dal
Ejj o budall se jena qishtu d'gjall
Neve sna han kari dost kur .....................
Se jena kejt repera t'musht me KATILA
TBA NR.1 e qe ktu .....................
O kopila mos u shitni mendjemthaj
Ladroni naper s'kena jeni bo kejt si kuaj
Ejj qe qitu me shok jena bo kejt haj
Pidhat qe konspirojm zhduken shpejt bay bay
Une nuk i baj po e vrajn vet-veten
Kom qaq prioritet sa me jetu jeten
Qishtu meten vetem fjal ne leter
Amo un kur thom shok ta tregoj edhe me veper
Nuk e qoj ma teper sa per sene t'kota
U kuptu DEQANASI E KUPTOJ KEJT BOTA
.....................

Ref;2
.....................
Ku jeni pidha qe po qoni fjal
Ajdeni te DEQANASI para me ju kall
Ose dil perball e ti sqarosi kejtat
Ku ka keqkuptime une ta boj drejt
.....................

.....................
A pe din se kush osht baba DRYTON aaa
A pe din se ti qi te ton aaa
A pe din haa a pe din a pe din se shpejt ikin
E yoo DEQAN-ZVICERR ZVICERR-DEQAN
Dost jena qishtu neve kari nuk na han
Kur dalim na kejt dalim kejt kallabllak
Munesh pi pa te ton ose na she veq pak
Ejj o papak hiqju fjalve t'huja
Naper kanga qe qysh t'qihet gruja
U pa kejt u pa u pa kush e man n'dor
Ket qim none loj une luj komor
E ju pidha nuk dini per qka flasni
Flasni per njeri tjetrin po secili po pelsasni
Kshtu qe plsani kopni prej inatit
DRYTON DEQANASI TBA KURR SNA DEL AFATI
.....................

Ref;2
.....................
Ku jeni pidha qe po qoni fjal
Ajdeni te DEQANASI para me ju kall
Ose dil perball e ti sqarosi kejtat
Ku ka keqkuptime une ta boj drejt
.....................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Dryton Deqanasi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet