Dua Lipa
Dua Lipa

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Londër
  • Jeton në
  • Britania e Madhe
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Gusht 1995
  • Horoskopi:
  • ♌ LuaniBiografia

BIOGRAFIA: Dua Lipa është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore, modele me prejardhje shqiptare qe kendon ne gjuhen angleze. Albumi i saj debutues është planifikuar qe të dalë në qërshor të vitit 2017. Prindërit e saj, të cilët janë shqiptarë nga Kosovës, kishin lënë Prishtinën në vitet e 90ta. Kur Dua ishte 13 vjecare ajo u zhvendos me familjen e saj në Kosovë gjate kohës kur shteti shpalli pavarësinë nga Serbia, mirëpo në moshën 15 vjeçare ajo u kthye sërish në Lond...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 10