Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dua Lipa - Bad Together

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bad Together".
3. Video është e këngës "Bad Together", por nuk këndohet nga Dua Lipa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dua Lipa - Bad Together  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Dl1"

Komente

Asnjë Koment

11/05/2016

2016-05-10T23:06:40+00:00[Verse 1]
Know you're bad for me, but you know I am too
Me and you together like a loved up bruise
I'll make you an offer that you can't refuse
Baby you're okay (Baby you're okay)

No you won't, won't go breaking my heart
You see how we got the same pain, same scar
Felt that when we got closer in the dark
Baby I'm okay (Baby I'm okay)

[Pre-Chorus]
Baby when, when you're far away
I promise you I'll be good
I guess we're misunderstood
So baby please, don't care what people say
Cause I've heard things about you too
Makes me know that I'm for you

[Chorus]
Oh no, I don't care what's been done here before me
I don't give a damn just as long as you care
Cause baby I've been bad, but the heavens forgave me
You don't need to ask cause I'm already there
Let's be bad together, baby you and I
Let's be bad together, if only for a while
Let's be bad together, babe you never smile
Let's be bad together, let's be bad together

[Verse 2]
I think it's time cause we got it all
The love of the passion, flow moves along
We mess up, and run from the scene
When I throw my hands up, you know what I mean
Cause I'm not afraid to tell you when you're wrong
And I know that you miss me when I'm gone
We make a great team, with you, I'm better than I've ever been

[Pre-Chorus]
Baby when, when you're far away
I promise you I'll be good
I guess we're misunderstood
So baby please, don't care what people say
Cause I've heard things about you too
Makes me know that I'm for you

[Chorus]
Oh no, I don't care what's been done here before me
I don't give a damn just as long as you care
Cause baby I've been bad, but the heavens forgave me
You don't need to ask cause I'm already there
Let's be bad together, baby you and I
Let's be bad together, if only for a while
Let's be bad together, babe you never smile
Let's be bad together, let's be bad together

[Bridge]
Let's be bad, let's be bad babe, let's be bad
Let's be bad babe, let's be bad, let's be bad babe

[Chorus]
Oh no, I don't care what's been done here before me
I don't give a damn just as long as you care
Cause baby I've been bad, but the heavens forgave me
You don't need to ask cause I'm already there
Let's be bad together, baby you and I
Let's be bad together, if only for a while
Let's be bad together, babe you never smile
Let's be bad together, let's be bad together


Më Shumë Këngë Nga Dua Lipa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet