Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duchi - Dasma Shqiptare  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/12/2015

2015-12-18T19:00:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dasma Shqiptare" kënduar nga Duchi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Duchi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dj Blunt & Real 1 - Dasma Shqiptare

sonte ooo sonte , sonte . sonte eeeee
sot po festojna si n`darsmaat shqiptare
jena ba bashk krejt po kcejm valle
m`ka marr malli qe sa sju kom pa
vij prej qefit se kerrit skom mej gra X2

Gjira
jena ba bashk si nusen kur e knojna si n`katun ulem stola jacky kola une e morra skom dasht me tepru por askujt sen si premtova mos um kqyr shtremt se mamin e kom vet tha mos u vono un i thash okej jeta po na ndan m`ka marr malli per shoqni rrall po takohum prej gximit qe atij gjithqka osht perfekt zakonisht Gjira s`del po edhe nese del veq gjumi e merr po sot osht krejt ndryshe me tallava po tuti lshoma qat kongen xjemile me knuu
e pyt nona djalin e vet qa don ti qa don ti une e du moj nona ime xhemile xhemilee xhemilee xhemileeeeeee

sot po festojna si n`darsmat shqiptare
jena ba bashk krejt po kcejm valle
m`ka marr malii qe sa sju kom pa
vi prej qefit se kerrit skom mej gra X2

Real 1 :
bizi bizi bizi bla ze lshoje ni fishllim se xhemilen e ki knej bizi bizi bizi bla ze kto femrat mu pom plasin bla bla eejj ajo o moj nana ime veq per mu rruges per azil gjerman un tu shku rruges tu knu zi zi zi zi zi zi zi za ze letrat une i marr veq xhemile ty t`du sjom une me ty sjom une me ty t`marr une per nuse e t`qoj ty n`shpi e pyt non djalin e vet qa don ti qa don ti une e du moj nona ime xhemile xhemile xhemile xhemileeeeee

sot po festojna si n`darsmat shqiptare
jena ba bashk krejt po kcejm valle
m`ka marr malli qe sa sju kom pa
vi prej qefit se kerrit skom mej gra X2
sonte oo sonte sonte . sonte eeeee

Hekuran Krasniqi - Dasma Shqiptare

2x: Nusen nene nga shqipria do ta marr
do ta bej dasmen aty ku na ndan
Krushqit une aty do ti ndaj
me valle do ta bashkojm Shqiperin nene

Ref: Po na vjen nusja jone , nusja jone , nusja jone
le te bashkohet kombi jone vendi jone
qe nga lindja perendime , vallja jone bashkon shqiptarine

2x: Le te bjere tupani , valle mos u ndal
po vjen nusja , me fustan te bardh
krushqit po qajn , po qajn me lote
me vajin e burrave une martohem sot

Ref: Po na vjen nusja jone , nusja jone , nusja jone
le te bashkohet kombi jone vendi jone
qe nga lindja perendime , vallja jone bashkon shqiptarine

Hasan Brahaj - Dasma Shqiptare

vjen nje lutje nga deti o hajde me te mira nsue mori nuse bjeri moj orkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumturis lumtamire thoni breqaris oj nuse

ref:
po ju kendoj per gezimin tuaj trashegim jepi moj orkester hajde me et mira opopopo opa opaaaaaaaaa huhuh hjade mori nuse valllzo ti hjade hajde qifti i lumturis kuku per

juve nuse nuse bjeri moj orkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumturis l mori nuse valllzo ti hjade hajde qifti i lum

hjDE HJde nuse nuse nuse bjeri moj orkester hajde mnuse nuse bjeri moj orkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumturis l mori nuse valllzo ti hjade hajde qifti i lumde hajde qifti i lumturis kuku per juve eri moj orkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumtur

ref:
po ju kendoj per gezimin tuaj trashegim jepirkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumturis l mori nuse valllzo ti hjade hajde qifti i lume nuse bjeri moj orkester hajde mashalla hajde hajde more qifti i lumturis l mori nuse
Më Shumë Këngë Nga Duchi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet