Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dukagjin Avdyli (Dugi) - Ekuacion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  12

Ekuacion
S1:
Nana më thoshte se ka femra plot
Ngado që hedh sytë
Kur të takova thash të dua ty
Nuk e mendova aspak më gjatë unë
Ishte fillimi dhe më dukej bukur
Por koha më tregoi se je e fshehur
Tash...
Ref:
Jem ekuacion
Nuk e zgjidhim dot
Herë je ti herë jam unë xheloz
Duhet të ndalojmë
Se një ditë e pësojmë
Se kam të lehtë aspak
S2:
Muaj me ty kaluan tash e kuptoj
Sa xheloze je
Dhe më ke bërë si vetja ndonjëherë
S'dua të luaj aspak me ndjenjat
Je ti që bën çdo ditë të njëjtat
Më bën të ndihem sikur s'kam ç'të them më
Tash...
Ref:
Jem ekuacion
Nuk e zgjidhim dot
Herë je ti, herë jam unë xheloz
Duhet të ndalojmë
Se një ditë e pësojmë
Se kam të lehtë aspak


Ky tekst u dërgua nga TeutaDukagjin Avdyli (Dugi)
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/08/2012
Festivali: Çelësi Muzikor 6
Muzika: Florent Boshnjaku
Teksti: Big Basta
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: Pinkmoon Creative


Dukagjin Avdyli (Dugi) - Ekuacion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ekuacion".
3. Video është e këngës "Ekuacion", por nuk këndohet nga Dukagjin Avdyli (Dugi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dukagjin Avdyli (Dugi):


Komente 1