Më mbaj mend (për 1 muaj)


DUK - Komploti N'paket

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Komploti N'paket".
3. Video është e këngës "Komploti N'paket", por nuk këndohet nga DUK.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DUK - Komploti N'paket  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

05/12/2010

2010-12-05T01:38:59+00:00verse 1.
tash n'kom m'presin tonmu qart me dal damart/
une shukaskadale mas..lindje-perendim kqyrin mbas
shipeca shki besimtar a jahdi
kur thehet lapsi mos e mbreh
merre alltinhajde t'shkojm n'pjesen mat errt t'ones tem
ku gjindja prehenveq qe sjon t'nones tem
kem misha t'bardhmisha t'zi
plot me emnin mishae ka jon tash nuk e di
zi ta qojnna rrethojn monumentet.
mbarojn shpija t'rejase ministri jan nuk vetet
mbetet misterdeka e abejes -
ushtrojn qetnikn'patriarkan t'pejes
qe 10 vjet bazrri si n'shtaz
aftsia jan ma e mira - 10she n'maz.
a veq me honger dime me ngreh ndoj tim
200 euro trim-t'bojn me cimiluIM
milicin-policin cin ma qojn
vin-hin shpin ma rrotullojn
fletarrestiper fragment patriotik
n'burg 10 ditn'kuzhin qe mkan gjet thik
ki drejt me shukatdrejt per avokat
nese ski mundesita gjejm na n'beograd.

REF.
Kjo osht luftpak fitojnshum kan me hup
si 97' e ndin edhe eren n;rrug
kur t'deshtojm si popull me zgill mbretin vet
kta spritojn ta bijn komplotin n'paket
ska paqper korkond nuk ka ilaq
1plum kushton 2bukmere ndaq
apet deshtojm si popull me zgill mbretin vet
apet s'pritojn ta bijn komplotin n'pakket

verse 2.
shum shpesh m'vesinqka mendoj per shkije
reporter i lodhtn'cilen on ti je?
a i mbeshtet bombatqe i lshoj amerikani
cili shkavell kajtikur shkoj fehmi agani
kallxom a kur na kthejnkufomat nelt n'merdar
kur gjen familja forc me dal mi marr
marr vizitksaj histori paradokse
largohuni - jeni n'pron t'kishes ortodokse.
m'vyn me nxirr leje me shkel token tem
leje n'serbiper qit dhe qetu qi e kem
qi u kone gjith qi ka me mbet
era gjak shqiptarithala sju ka hek
e skom ku tjeter shkoj
me qit pragasnjo nuk ndrroj.
e ti ski roje ktu veq perkohsisht
kur ZOTI bon me gishtka popujt e prisht.

REF.
Kjo osht luftpak fitojnshum kan me hup
si 97' e ndin edhe eren n;rrug
kur t'deshtojm si popull me zgill mbretin vet
kta spritojn ta bijn komplotin n'paket
ska paqper korkond nuk ka ilaq
1plum kushton 2bukmere ndaq
apet deshtojm si popull me zgill mbretin vet
apet s'pritojn ta bijn komplotin n'pakket

verse 3.
tash a jem t'gzum qe fitum pavarsin
mitrovicen penge rahat jem ka rrim
na kan lshu n'pazarna kan marr budall
a veq 1 njeri t'meqeme kena ktu me shall?
jeta osht kurvti lidh te 2 durt
smundesh mu perkulme kap as 1 gur
tash lsho te poshteruje edhe qeto
zgille far partijedel edhe voto
motoZgille thiken cila ka met qky
Cilen pjes tkanunit e pasna kapercy?
me lyp buk me lotme mbajt shpirt per zot
gjynah kur t'vesin rruges a ki numer robt
i kom rrojt e fellacilli dynjen apet kthehna
Nqet burg po vuj pa rrym e pa uj
kur vjen puna popullit tem apet ulna n'guj.


Ky tekst u dërgua nga  drilon
Më Shumë Këngë Nga DUK:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet