Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

DUK - Ondrra T'kqija

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ondrra T'kqija".
3. Video është e këngës "Ondrra T'kqija", por nuk këndohet nga DUK.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DUK - Ondrra T'kqija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

19/05/2013

2013-05-19T14:07:16+00:00ondrra t'kqia pi mahalles tem,
ankthit te na i thojn nata po na nxen,
pa oksigjen mbes ,kur qona podin tuj e grrith,
trrahunat e zemres mi ul, pshtilli njo me thith.

thik ngat vetit kom hup sens t`realitetit
Kruger jom vet kunder Fredit,
shtrena i msheli syt e vazhdoj ondrren,
mu kon armiki jem , ta marr edhe tonden.

torben ngat ,i veshun kat,
pi krahit djatht o ka mdel gjak,
3 bir t`thyn , 1 t`pelkym
tu nga naper mal,ctrl s mos instinkti do me dal

vet e kom bo njet mos mu qu pa i faru krejt,
gjindat e demonat se spom lojn rahat
10 vjet mbas luftes hala i kom ngat

ma ngat se ty , mos u idhno Teuta ,
4 or i qoj me ty 20 me ata

veq qesi heri pom vin jarana pi ferrit
ushtria e nemun me kallasha t`mykt
t`zbeht , pluhun era ju vjen ndryshk

presin urdhna qysh po don mi ra ,
msyni ju andej un ju dal perball

menxi heci po kom shpirt shipeci, se shum deci
litra tomel kom pi naper mitra,
e shum mish kem honger qaty ku jem rrit na,
ku jem rexh e jem kalit ,
tona tmirat , birrat , mongi vetem thit.


Ky tekst u dërgua nga Defrim Hysniu
Më Shumë Këngë Nga DUK:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet