Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

DUK - Dardani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dardani".
3. Video është e këngës "Dardani", por nuk këndohet nga DUK.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

DUK - Dardani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Lahuta E Mc'së 2002-2012"

Komente

Asnjë Koment

31/03/2020

2020-03-31T16:04:43+00:00Sjemi njo sjemi njo...
edhe nese jemi kon sjemi moo

Sjem njo qysh prej vaktit, vet i malit – veri
ti jugi deti afer mretit gjiri i epirit
fustanella-karkaleca levreka,
ktu te na o ftoft dimen edhe vera
mjeglla ushqimin neper teglla
jeta osht e shkurt e ma shkurt edhe deka
e shkurt si n'shkurt ky muj pa motive nuk
ju vyn motive me t'qa ktyne t'mive
fmive qe jon rit skej bistrice pralle
gjaki ty vershu spo muj mi thon lumbardh,
e faqe bardhe nuk del kurkush, as qekjo
letra jem e shkaravitme n'tush t'zi pa krush-qi
ska kush qe don me mar e me qu n'shpi,
mi bo konak barem ni nat
se neser me sabah i kapercen luginat,
ndyre tjera trokit, kur pranvera ja mbrin,
bjeshk’e'shkretina perpine dielli ja jep shpejtsin
hana osht nana yjet ja kujtojn vendin
dej sa e gjen zotin e para Tij bjen si zotni,
jo si rob se rob o kon deri sot
deri sot e krejt ket mot mbi ket toke
qe rrnova si ni cop e pa asni got
me ta cak ni shok per ty,
e se putha asnje tjeter bukuri
apet si ti, Dardani.

Ref.

Buka sosht kam hahet i ndij ty leh qent e sharit
del e kqyri oj none tu ardh ushtart e car llazarit
gjysa knojn moj none gjysa tjeter po marshojn
po kujtojn oj none mos pahiri mbillin dron
per konge sju jepim doren e per luft i cokrojm pushkat
kur hargjiten (tak) plumat kapim gushat
dej sa mbushen fushat gjak,
e smujm mi livrit mo as grushtat pak,
ata mendojn qe ktu o djepi e kahere i kan pas shpijat
pi qojm nxhehnet te tone masi atje i kan tapijat.
kjo osht luft oj none e qysh kryhet nuk e di
vec nese une s'vi, shtroju sofer shokve t'mi
T'Dardanis

Ref.


Më Shumë Këngë Nga DUK:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet