Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dukagjinalia - Na

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Na".
3. Video është e këngës "Na", por nuk këndohet nga Dukagjinalia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dukagjinalia - Na  (Feat. Besi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Besi

22/01/2013

2013-01-22T19:56:57+00:00Dukagjinalia
E ni qysh e bojm na
Yeah and my bro
Besi

..........
DUKAGJINALIA
..........
E Dukagjinalia jom un ai tipi i rritun
aty ku ka kanun nat token e gjakit
ku u bona burr me fjal t'plakit
e ku m'thot edhe pa heker n'shok
mos ju tut kuj mi ket tok e gjith qa menoj
e boj mir a keq un se mohoj se fjalen
tem kerkush sun ma zhduk se n'jet
kurr skesh i urt si kingj po gjith si uk
gjith tu hec n'hapa tmi t'sigurt qa
kom t'thom n'sy sjom gac e mlut
edhe pse z'varna n'krah t'kerkuj e jom ma
shqipe se ti edhe pse jetoj n'ven t'huj
dost secilen her jom ma i vendost gjith
i njejti ky zo prej gurbeti se se boj
veq per veti po me ni krejt mileti

............
Ref:2x Dukagjinalia
............
E qe mat fortit ku i ki qesi sene
t'dhezta hala ske ni
se kerkush sun na nal deri diten
qe kem me vdek si vllazni krah
per krah gjith kem me mbet

............
BESI
............
E nuk shitem gangsta po secili ma shqipe se
tjetri jem per ket sen jena t'lem e kush
o kunder kti menimi let ruhen se na
jena ardh me qu pesh se do spo qojn
as pluhen se ka do qe shkoj la ferkem sum
kerset per kon gjith e boj n'mnyren tem
e kom qaq guxim se as synin sun ma trem
se vi prej ati venit ku edhe fjalt
t'prejn si shpat se qeshtu e kem zanat e
m'burrna qe jom shqipe gjith kryt te
nalt e n'rrot t'sames te ton qe
kan inat se un kom ma shum
zemer se krah po ni rep gjithka po
asnjo spo e bon si na se na
jem ma ndryshe se krejt ma trent
e ruju dost se prej muzikes ton t'mirren
ment


Ky tekst u dërgua nga Bekim Morina
Më Shumë Këngë Nga Dukagjinalia:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet