Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dule Malindi - Malli Motres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Kur vija nga udhët e botës,
I lodhur e i drobitur
Më priste te pragu i portës
Motra me mall të zhuritur.

Motër të keqen vëllai,
Eh, sa shumë që ti më ke pritur,
Ky mall më dogji dhe mua
E si ty dhe unë jam zhuritur.

Oh, ç'mall në zemër që mbante!
Fliste me lotët si vaj.
Herë qeshte herë qante,
Kur qeshte herë qante
Kur shihte vëllanë e saj.

Motër të keqen vëllai,
Eh, sa shumë që ti më ke pritur,
Ky mall më dogji dhe mua
E si ty dhe unë jam zhuritur.

Më puthte në gush' e faqe.
Krahët në qafë i shtrëngonte.
Lotët si vesë manushaqe
Tregonin sa shumë më donte.

Motër të keqen vëllai,
Eh, sa shumë që ti më ke pritur,
Ky mall më dogji dhe mua
E si ty dhe unë jam zhuritur.

Përshtatje nga poezia me të njëjtin titull e Bledar Koçit


Dule Malindi - Malli Motres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Motres".
3. Video është e këngës "Malli Motres", por nuk këndohet nga Dule Malindi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dule Malindi:


Komente 0