Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dule Malindi - Dashuri Moj Hallemadhe (Feat. Paro Ziflaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Larg nga mali seç degjohet
Nje ze nje fllad i lehte
Embel vjen dhe me afrohet
Embel bute qete qete x2

Per ty djalo po kendoj
Embel lehte lehte
Kete kenge ta kushtoj
O trendafili me flete x2

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon

Dridhe kengen o moj dridhe
Thellenze me vese
Si s't'u lodh kjo gryke
Qe del çdo mengjes e

Dridhe zerin o moj dridhe
Manushaqe prilli
C'e bashkove kengen
Me zene e bilbilit

Djalo kenga nuk shteron
Se ka nje burim
Zemra per ty me kendon
Se je yll ne shpirtin tim x2

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon

...

Ref...x2
Dashuri moj hallemadhe
Mendjet na i turbullon
Djem e vajza fut ne valle
Zemra flak seç u leshon


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiDule Malindi
Featuring: Paro
Publikimi: 03/02/2015


Dule Malindi - Dashuri Moj Hallemadhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri Moj Hallemadhe".
3. Video është e këngës "Dashuri Moj Hallemadhe", por nuk këndohet nga Dule Malindi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dule Malindi:


Komente 0