Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Duli - Luj Sa Je Beqare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Luj Sa Je Beqare"
Dil moj çikë e hy në valle
ka ardh dita për me kalle(2)
Sonte çike ty të kam thirrë
kush si ti sëm lun ma mirë (2)

(Refreni)
Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)

Luj shoten e rugovën
luje çike me themer(2)
sa shyhret ka na merr malli
kur po lun me zemer (2)

Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)

Luje vallen sa tjet nata
kur si sonte qef nuk pata (2)
Luj e kesh me sy e faqe
luj moj cike se krejt na knaqe (2)

Luj moj çike sa je beqare
luj qyqek ti hashiqare
Lujma belin gat e n'gat
lujma doren me sahat (2)


Më Shumë Këngë Nga Duli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet