Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Nuse Po Shkon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

E n'dëgjoj një tupan
qe ushton n'largesi,
une i mbyll ne shpi
si qyqja n'vetmi.

Nga një pik loti m'rrjedh
nga dy syt e mi,
e lëshoj nga nje vaj
për dashuri.

Nuse po shkon
dhe po loton,
shkon për djal
që ti se don.

Dëshmitar janë
dhe zogjët ne mal
jemi desht por
na kan n'dar.

N'kater anet
jam nën murë
me asht ba zemra gur,
z'du ma kurr drit me pa
se nga shpirti me kan n'da.

Z'dua mjeku mu mem shëru
z'dua shoket mem vizitu
vec atehere kur ne varr
kan mem çu.

Nuse po shkon
dhe po loton,
shkon per djal
qe ti se don.

Dëshmitar jane
dhe zogjet ne mal,
jemi desht por
na kan n'dar.


Ky tekst u dërgua nga VerimDuli
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007


Duli - Nuse Po Shkon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuse Po Shkon".
3. Video është e këngës "Nuse Po Shkon", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Duli:


Komente 1