Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Dasma E Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

3x
Darsem t'madhe kena nis
U knaqem tuj kcye
dhandri bashk nusen po na lujn karrshie

Dasma e madhe sonte ka fillu
Nona e baba shum qenkan gezu
Dasma e madhe sonte ka fillu
Nona dhe baba djalin kan martu

3x
E martoim te vetmin vlla knojn motrat me zemer
Sikur nusja jon aman
S'ka n'mahall kush tjeter

Dasma e madhe sonte ka fillu
Nona e baba shum qenkan gezu
Dasma e madhe sonte ka fillu
Nona dhe baba djalin kan martu

E tash vazhdojna sall per dashurie
O sall per dashuri
Per vajza t'reja hajde
E per djem e ri
Haj per djemt e ri
E po ju knoj per qejf

Ju luni karshie
Ju luni karshie

O kshtu ja kan zanat o hajde do Kercovalie
Do Kercovalie
Sa mir mu po m'shkojka zani kur ju sho tuj kcye
Kur ju sho tuj Kcye

Gjith mer ren o hajde kam me ju permende
O kam me ju permende
E ju vetem vallzoni e mos keni derte
E mos keni dert e

Aman aman...


Ky tekst u dërgua nga www.wowlyrics.comDuli
Publikimi: 01/12/2004


Duli - Dasma E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Madhe".
3. Video është e këngës "Dasma E Madhe", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Duli:


Komente 0