Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Kenge Dasme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Defat me çallmpare
Çikat po na knojne
Po vijn mysafire
E per hajr na e bojne x2

E dasem te madhe hajde
Po bojme prej vullnetit
Shume urime
Dasma e synetit

Ref...
Bir i nanes shyqyr qe u rrite o
Ty t'ka nana hajde rreze drite o
Hani pini o ju musafire e o
Rrokne vallen e luni ma mire e o

Po lun mixha hajde
Po lun edhe daja
Halla tezja hajde
Po bohet sefaja

Oj bjeri tash tupanit
Per hater te djalit
E ka nona
Si shqiponje e malit

Ref...
Bir i nanes shyqyr qe u rrite o
Ty t'ka nana hajde rreze drite o
Hani pini o ju musafire e o
Rrokne vallen e luni ma mire e o

...

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiPublikimi: 01/12/2010


Më Shumë Këngë Nga Duli:


Komente 0


Duli - Kenge Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Dasme".
3. Video është e këngës "Kenge Dasme", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.