Më mbaj mend (për 1 muaj)


Duli - Malli Per Atdheun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli Per Atdheun".
3. Video është e këngës "Malli Per Atdheun", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Duli - Malli Per Atdheun  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Malli Per Atdheun"

Komente

Asnjë Koment

30/06/2009

2009-06-30T06:50:28+00:00Aaaj na shkoj jeta,
n'terr te zi...

I

Na shkoj jeta n'terr te zi
si per pleq edhe per t'rij
çe sa vjet o ne robni
pa flamurin kuq e zi
As ne shpi rahat s'kem kan
mos me pas buk me ngran
njeri çysh duron!...

U shperndam o neper bote
n'Amerike edhe Evrope
veç prej zori jo per qef
kush don v'lla me pa gazep
Me punu ngurbet o shoke
larg me trup dhe me mend
atje ne Kosove...

II

Eeej, moj Kosove moj trimnesh
dikur qajshe tash po qesh
boll o vllazen kem duru
e sa vjet i kem dhuru
kush me ndihma e kush me gjak
çka kem pas ja kem fal
s'kem kursy aspak...

S'e harojme vendlindjen ton
se n'vend t'huaj askush s'na don
s'ka ma keq se larg me kon
malli vendit po t'mundon
me ja puth o pragun shpis
ku jem lind e i kalum
ditet e rinis...

III

Heeheej,
sa shume zemrat na jan g'zu
tash Kosova ka lulezu
do te bejm bashkim kombetar
me nje shtet o plot shqipetar
çka po lypni armiq te zij
asnjeher ne kete vend
skeni per me hi!...

Na vendlindjen ta ndertojm
amanetin n'vend ta çojm
tash ne fund nje porosi
per te gjith vllaznit e mi
qe jetojn n'gurbet te zij
veç nje fjal du me ja'u than:
"more mos haroni
KUR' vendin tone"!


Ky tekst u dërgua nga Ylli
Më Shumë Këngë Nga Duli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë