Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Duli - Çika E Babës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

17/03/2020

2020-03-17T11:00:12+00:00

Teksti:

Kreshnik Avdiu

Muzika & Orkestrimi:

Eroll Dogani
Me fal kur me tha,
ah me lot me ka ba.
Zoti mu qik mka fal,
ndoshta qef ke pas Djal.
Pse moj bij,
pse po i thu kshtu Babes,
zemer te kam,
ti je Dashnija jem.
Ti ndricon si Hena ne mes nates,
e te du me shum se njeqinf vjet.

[REF]

Cika Babes tij,
drita e syve te mij,
je dhurat e Zotit,
lum qe tkam ty te paret
kam than amanet kam lon,
cikat jan mat mira
o per Bab e Nan.

Me fal Baba jem,
fjalt e evladit tem
te lumtur du met pa,
e hallal me ma bo.
Pse moj bij pse
po i thu kshtu Babes,
zemer te kam
ti je dashnija jem.
Ti ndricon si Hena
ne mes nates
e te du ma shum
se njeqind vjet.

[REF]

Cika Babes ti,
drit e syve te mi,
je dhurat e Zotit.
Lum qe te kam ty te paret
kam than amanet kam lan,
Cikat jan mat tmir
o per Bab e Nan


Më Shumë Këngë Nga Duli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet