Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dulla - Ultimo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

Se kupton po lu me zjarrin
po lu me dullen
po lu me varrin

prej koqe t’varim
ky papagalli karit
qe nuk po pushon aty
te rrjeta e dritarit
shqiponj e malit
t’vje plumb ballit
mendja fuluro larg
sikur pollumballi
tironci lalit
tirona o e vllait
i vjeter si sheqeri
siper bukes vaji
edhe n’kom
edhe n’rrug
edhe n’benz
edhe n’club
edhe stript
borxhe me i vend
kur gjonat ti i len peng
un ta di njo vend
mos u tremb
silli leket edhe end
pluton
jam i sakt sikur
Isak Njuton
un jam nrrug dhe po luj
me nje button
ti je larg super lag
vec po mashtron
ne kte rrug
thirrem macron
jo nuk e di
ti po merresh me caa…
qe levizin hije t’netes
e ta japin pa pa
jo sesht shaka
paranoja nba
edhe buka qe ha
t’gelet n’fyt ty o la
mirmengjes djelli shkelqen
e teken ndez
hejterat mndjekin se ju kam bo ves
ju futem n’kthes jom msu me ju t’pa bes 5
shkollen nuk vazhdova mesatarja ishte pes
ti dish ti vitet per cdo dit tu majt shenim
cunat dalin shnosh kurse tjer n’aludim
jam aladin nusja ime jasmin
je ti afer meje po je larg tapetit tim
kam t’gjith artistat n’panel
ke ngel jam egjel per ate qe del
direkt e vjel
jom pa mantel i thjesht ky cuni kur del
rrespekt per at qe vun
rrespekt per dora zez
miratim mora nga durrsi tirona e vlora
dull bjeri ktyne deri sa tju qihet nona
nga fieri saranda fushkruja trropoja ali pash tepelan
u cu nga vorri e fola
krejt ato zona cunat tani jan naksjon
je kopja me e keqe qe ke ngoj migrofon
afrohu ajde shife un e kam si saksofon
hajde ulu pak me bashk me meriton
dulla dulla dulla dulla
un jam xhindi qe perndjek endrrat e tua
shpulla shpulla shpulla shpulla
fluturoj kapelja ku e humba
je ti cllown akterove gabimisht
hip hopi esh kultur kurse ti e bone pis
ti po knaq fmit shum tportokallis
se kom personale kjo esh pjes e artit tim


Ky tekst u dërgua nga BiggyDulla OTR
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/03/2023
Teksti: Dulla OTR
Producer: Ortiz
Mix & Master: Fati Music
Video Produksioni: De-Al ProductionDulla - Ultimo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ultimo".
3. Video është e këngës "Ultimo", por nuk këndohet nga Dulla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dulla OTR:


Komente 1