Më mbaj mend (për 1 muaj)


Durim Malaj - Lulja E Dukagjinit (Kenge Per Ismet Ukajn)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Dukagjinit (Kenge Per Ismet Ukajn)".
3. Video është e këngës "Lulja E Dukagjinit (Kenge Per Ismet Ukajn)", por nuk këndohet nga Durim Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Durim Malaj - Lulja E Dukagjinit (Kenge Per Ismet Ukajn)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Mjalt"

Komente

Asnjë Koment

02/07/2017

2017-07-02T15:37:14+00:00Me lulet e majit toka është qëndisë
Ismet Ukaj niset n'rrugët e lirisë
M'ka rritë Dukagjini n'histori me mbetë
Strellcin kush ma prekë
Ma mirë osht me vdekë

Ballin tim e mbajnë të bukur tri shkronja
Asnjëherë kafazi s'ka vend për shqiponja
Trupin e flijoj po shpirti nuk vdes
Nënë e kam Shqipnin kurr jetim nuk mbes

Lulja e Dukagjinit po e lëshon aromën
Me festu në Strellc po e thërret Kosovën
Pa liri s'na duhet as uji as buka
Me gjak e shkrunë kangën hero Ismet Ukaj
Lulja e Dukagjinit po e lëshon aromën
Me festu në Strellc po e thërret Kosovën
Pa liri s'na duhet as uji as buka
Me gjak e shkrunë kangën Ismet Ukaj

Bashkë jetim u rritëm
Me u dorzu nuk ditëm
Mikun e armikun si duhet i pritëm
Çka shkrunë gjaku yt asniherë nuk fshihet
Emri yt o vlla gjithmonë do t'pertrihet

Ballin tim e mbajnë të bukur tri shkronja
Asnjëherë kafazi s'ka vend për shqiponja
Trupin e flijoj po shpirti nuk vdes
Nënë e kam Shqipnin kurr jetim nuk mbes

Lulja e Dukagjinit po e lëshon aromën
Me festu në Strellc po e thërret Kosovën
Pa liri s'na duhet as uji as buka
Me gjak e shkrunë kangën hero Ismet Ukaj
Lulja e Dukagjinit po e lëshon aromën
Me festu në Strellc po e thërret Kosovën
Pa liri s'na duhet as uji as buka
Me gjak e shkrunë kangën Ismet Ukaj


Ky tekst u dërgua nga RiNa
Më Shumë Këngë Nga Durim Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet