Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mirud - Vendi Im

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi Im".
3. Video është e këngës "Vendi Im", por nuk këndohet nga Mirud.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mirud - Vendi Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Eriona Rushiti

Orkestrimi:

Enis Mullaj

Komente

Asnjë Koment

11/05/2020

2020-05-11T22:53:45+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Vendi Im" kënduar nga Mirud.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Vendi Im".
Videoklipi nga Mirud i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fahrije Zogaj - Vendi Im

2x
E kujtoj me mallëngjim,
Çdo rrugicë t'qytetit tim,
Ku e mësova jetën si fëmijë,
Un'kam qënë i ri më t'vërtetë i ri

REF.:
Vendi im ngado që shkoj,
Të kam në zëmër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe bashk me shoqni
Tek ty zgjohën babë e nanë
E gjithçka që unë kam lanë
Shpirti, zëmra më janë vra
Keq gurbeti na ka nda

2x
Atje flenë ëndrrat e mija,
Ku më pret përherë shoqnija
Në ahengjet familjare
E knojmë këngën qytetare

REF.:
Vendi im ngado që shkoj,
Të kam në zëmër nuk të harroj,
O sa mallë që kam për ty,
Një kafe bashk me shoqni
Tek ty zgjohën babë e nanë
E gjithçka që unë kam lanë
Shpirti, zëmra më janë vra
Keq gurbeti na ka nda

Enemy - Vendi Im

Te pyesin pse qendron si i trishtuar
Rri vecuar me vete duke menduar
Jetojm ne nje vend te harruar
Gezojm nje mentalitet te degjeneruar
Nga bota te menjanuar me vete te mbivlersuar,
shteti jone i korruptuar,
me pushtetar te pakualifukuar,
popull me syte erresuar,
nga teknologjia e re te fiksuar,
mbizotruar papunsia ne kete realitet,
ne kte kaos qe vazhdon te ket jet, pamundesia ekonomike ku ne cdo familje e ka mbyt mjerimi ,
kur shikon lot deshperimi te nje nene qe djalin ja mori emigrimi,
te nje babe qe kurr si rreshti mundimi,
dhe ne njefar forme shperblimi,
mbushur plot me doze zhgenjimi
Ku percillet pasqyrimi i ktij mentaliteti te eger kapitalist,
nje shteti gati gati komunist,
ku burokracia mbizotron po ashtu dhe leku i piste

Cfare shikoj tani
Cpo ndodh me vendin tim
Njerez pa te ardhme
Vuajtje dhe mjerim

Mentalitet i eger vese dhe sjellje te liga
Qe nga republika der te populli me intriga
Njesoj si politika respektohet vec karrigia
Endrra si Amerika qejf para dhe jet si vipa
Shumica jan pa pune e disa ushtrojne dhune
Disa pin drog aq shum sa nga goja nxjerrin shkum
Shumica ne tension e disa nen presion
E ka plot ne depresion qe u duket iluzionNje iluzion si enderr e keqe ne gjume te helmon
Jeton brenda nesh ndjenja qe te rebelon
Shfaqet si mendim qe kerkon shpetim
Nga kthetrat e ketij sistemi qe te mban ne roberim
Te shtrengon fort ne fyt gati sa ste mbyt e pastaj i hap syt e kupton se te eshte dhen nje shans i dyte
Prandaj nisja qe tani, mos rri kot si parazit
Shmangu ktij mentali,jeten tende nxirr ne drit

Bleona Hasani - Vendi Im

Vendi Im qe te dua shum te kujtoj dhe mbetem pa gjume ti me je i shejnt o vend edhe pse jom Larg te kom ne mend. Koha iken larg nga ty jetoj me dashuri githmonë une te kujtoj veq ta dish ti o vendi im sa shume mall ndjej per nje perqafim.

Refreni Do te vi #2 jeho kënga ime tingujt e gitares sonte dua ti degoj. Do te vi #2 atje ku ndjej veq gezime qiellin tend te kalter dua qe te fluturoj #2

I kujtoj ditet qe lash pas kohe e bukur vet me vete thash nuk pres dot qe te shoh ty prap drejt teje dua tnisem dhe te vi me vrap. Koha iken larg nga ty jetoj me dashuri githmonë une te kujtoj veq ta dish ti o vendi im sa shume mall ndjej per nje perqafim.

Refreni Do te vi #2 jeho kënga ime tingujt e gitares sonte dua ti degoj. Do te vi #2 atje ku ndjej veq gezime qiellin tend te kalter dua qe te fluturoj #2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga MIRUD:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet