Më mbaj mend (për 1 muaj)

DurimKid
  • Emri i Vërtetë:
  • Durim Haxholli
  • Vendlindja:
  • Malmö 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Mars 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: hip-hop

DurimKid është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Durim Haxholli i njohur si DurimKid.

Durimkid është nje i ri nga Suedia, me një karrierë ndërkombëtare. Me një zë të mahnitshme dhe talent muzikor të jashtzakonshëm është një kompozitor dhe artist i cili e shpenzon pasionin e tij në studio dhe në rrugën e tij për albumin e tij të parë solo.
Ai filloi dhjetë vjet më parë kur ai ishte vetëm 9 vjeç nga një projekt suedez muzikë që të përfitojnë nga të rinjtë e qytetit dhe të angazhohen ata në muzikë. Durimkid mori shansin të jetë pjese e tij. Ai shpesh shkoi në turne dhe koncerte në Malmo dhe pjesës tjetër të Suedisë. Tani ai eshte pjes e labelit O.T.R ne krye me reperin e njohur nga shqiperia Noizy, gjithashtu Durimkid eshte producent i Noizyt.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Anëtar i labelit

O.T.R.Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet