Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
(1914-1953)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Dylan Marlais Thomas
  • Vendlindja:
  • Uplands, Swansea 
BIOGRAFIA: Dylan Thomas është një shkrimtar i huaj. Dylan Marlais Thomas ishte poet dhe shkrimtar i Uellsit, veprat e të cilit përfshijnë poezitë "Mos ecni mirë në atë natë të mirë" dhe "Dhe vdekja nuk do të ketë sundim", tregime dhe transmetime radiofonike të tilla si Krishtlindja e Fëmijës në Uells dhe Portreti i Artistit si Qen i Ri. Ai u bë shumë popullor në jetën e tij dhe mbeti kështu pas vdekjes së tij të parakohshme në moshën 39 vjeçare në New York City. Deri atëherë ai kishte fituar një r...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhorxh Gordon Bajroni

Edmund Spenser

Saint-John Perse

Erik Stinus

Luke Morgan

Juan Ramón Jiménez

Mark Strand

Sergej Esenin

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Tags: Dylan Thomas


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet