Më mbaj mend (për 1 muaj)

E-os Tbb - O Zot (Feat. Tr-g & D-pax)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Yee SGR records ye aha tr-g e-os.

TR-G :
yee s po na len zoti ne kurgja me ba
se na kan inat te tan e se sa pak
vec fjal po nigjoj prej gojve t liga
po ne s na nal kurgja se jau dhjesim
ato bita se zoti qe na ka kriju qe te
na marri jeten se jena msu gjithmon
me than te verteten albumin do e
nxjerrim inat-g do i cmenim tr-g
deri n fun do e coj ket mendim bashk
me e-osin do ju cojm ju n rrug
pa kthim tr-g tash po ju jep 2-3 msime
me tbb nuk keni hic shpetime tash po
nisi me rrepu edhe pse zoti m ka mallku
se ne ne maj kena me shku po ngjitem
nalt e ma nalt inat-g do i cmenim edhe
ka 1 her do jau lshoj qenin po vij me
avash pa nxitim tr-g mikrofonin po e
nxin se jan ca tipa qe vijn sikur vipa
tr-g i pret n kthes e jau prish ato hita
kam besen e 1 shkodrani kam forcen e
1 luani po vij kadale kadale me e-os
per krah s ka byth njeri ne me na sha
ti po shan ne te njejten koh ti po qan
sepse tr-g njeri tjeter s ka.

REF(X4) D-PAX :
So you can you do
can you do my thing
a muthafucking thing
do my thing yee.

E-OS :

Ne fillim nje prezantim E-OS me TR-G
qe vijn nga bloody boys-at ty ta lejn 1 brim
nonen ta sakatojm ty te lejm me gisht n goj
filloj s harroj juve ju shkatrroj
ne pim hashash ne shtijm n kallash
krejt ca jeni ju ju shtrijm perdhash
ndoshta ty s te pelqen kjo keng degjohet
zoni im duhet zoni im respektohet
bashk me tr-g nonen n pidh jua qijm
ju shtrijm pertok jau fusim ne grop
dhe ju po doni me ne me u bo shok
pse kshu pse ashtu ju keni lindur
per tu dhon dru mos kujtoni se mbarova
un qitash vecsa fillova jau kallxova
muziken jau shkatrrova E-OS po thot kto fjal
pidh some paskam dal krejt familin kam me jau kall
fola sa fola korcen time se harrova vdekjen e sfidova.

REF(X4) D-PAX :
So you can you do
can you do my thing
a muthafucking thing
do my thing yee.

CASANOVA REBEL KELI-G AND D-PAX
MUTHAFUCKER
the bloody boys
tr-g fjalt e tija
kan me ken gjithmon plum muthafuckers.


Ky tekst u dërgua nga Jtr Tbb


Featuring: Tr-G
Publikimi: 13/12/2014Komente mbi këtë këngëE-os Tbb - O Zot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Zot".
3. Video është e këngës "O Zot", por nuk këndohet nga E-os Tbb.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.