Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Emri i Vërtetë:
  • Edison Hoxhaj
  • Vendlindja:
  • Prizren 
BIOGRAFIA: ED'G është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i Vertet Edison Hoxhaj perndryshe Ed'G. Lindi ne Prizren jetoi dhe veproi ne Zhur Si Shum Te Rinje ashtu edhe ky reper ka filluar te mendoj per te ardhmen e tij dhe ate e gjete ne rimat dhe ritmet e muzikes Hip Hop Nuk deshiron te mirret me diqka tjeter perveq Rap-it Ne Fillim Beri Kengen e par me Edyy a.k.a Anakonda dhe shokin e Tij E-King - Tpa Arritshem ju duk si shaka tani merr jeten e vet me seriozitet Tani Vazhdon edhe me tej te mirr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Real K

Brave-L

Tuzhi-G

Fugle

Alb-G

Kook.1

Liil Craizy

Real Gold

KOG

Hustle5k

Tags: Ed'g, Edison Hoxhaj


Komente mbi këtë artist