Më mbaj mend (për 1 muaj)

ED'G
  • Emri i Vërtetë:
  • Edison Hoxhaj
  • Vendlindja:
  • Prizren 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: hip-hop

ED'G është këngëtar. Emri i Vertet Edison Hoxhaj perndryshe Ed'G. Lindi ne Prizren jetoi dhe veproi ne Zhur
Si Shum Te Rinje ashtu edhe ky reper ka filluar te mendoj per te ardhmen e tij dhe ate e gjete ne rimat dhe ritmet e muzikes Hip Hop Nuk deshiron te mirret me diqka tjeter perveq Rap-it
Ne Fillim Beri Kengen e par me Edyy a.k.a Anakonda dhe shokin e Tij E-King - Tpa Arritshem ju duk si shaka tani merr jeten e vet me seriozitet Tani Vazhdon edhe me tej te mirret me muziken Rap.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  zhurjanali    adoleshent  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist