Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Eda Muça
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Prill 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Eda Muça është këngëtare. Eda ka filluar karrieren e saj qe ne ne moshen 9 vejcare. Nga kjo moshe Eda eshte angazhuar me koncerte dhe festivale te ndryshme. Fillimisht ne koncertet e qendres TEN ku ka qene prezantuese, kengetare dhe gjithashtu pianiste ne vitin 2011. Po ne 2011 Eda konkuroi ne The Voice Kids Albania ku arriti deri te sfidat ne skuadren e Eltonit. Me vone ne bashkpunim me qendren kulturore per femije mori pjese ne shum koncerte e festivale ku me kryesoret jane: Zerat e rinj (ketu u spikat per zerin e saj), Festivali i Tiranes per JESC 2016. Talent tjeter i saj eshte qe mund te flasi shume gjuhe te ndryshme, nje nder to edhe turqisht qe e ka ndihmuar me tej ne pjesmarrjen e saj ne festivale te ndryshme. Ky festival jo pak i rendsishem, Colors Of The World me talente nga shtete te ndryshme ne bote po ashtu ne vitin 2016.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet