A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eda Zari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Eda Zari është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe jazz. Është një këngëtare, producente, kompozitore nga Shqipëria. Eda Zari jeton prej dy dekadash në Gjermani. Qysh 4 vjeç filloi të këndojë në gjirin e familjes (nga ana e nenës) Familja Lela nga Përmeti, me 6 vjet dalja për herë te parë në skenë, me 16 vjet prezantohet profesionalisht, në festivalet nacionale të RTSH, ku pasojnë gjithashtu prezantimet si anoncuese në TVSH në bashkëpunim me Regjisorët: L. Gjata, O. Mula. Kryen Habiturën dega Kanto në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Toka Incognita (2012)

Euphoria (2006)

Statement (2002)

Supernaturale (2001)

Lazy Standarts (1999)

The Art Of Time (1997)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Ermira Kola

Hirushe Xhemali

Alisa Baraku

Ermonela Jaho

Manjola Nallbani

Vera Laçi

Rovena Dilo

Enkelejda Arifi

Mira Konçi

Vida Kunora


Tags: Eda Zari, Eda Zari Band

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019