Edi King
Edi King

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1956-2022)

  • Ndërroi jetë më:
  • 12-01-2022
  • Emri i vërtetë:
  • Eduard MerakuBiografia

BIOGRAFIA: Edi King është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Ai ishte edhe njëri ndër themeluesit e rock-grupit kosovar Seleksioni 039 të njohur për hitet e tyre në vitet e 80-ta dhe 90-ta dhe padyshim që do mbetet gjurmë e pashlyer në historinë muzikore. Eduard Meraku, këngëtari pejan i njohur si Edi King, ka ndërruar jetë më 12 Janar 2022, në moshën 65 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur antari i grupit përkatës “Seleksioni 039”, Gezim Hasku – Geza. Ndarja nga jeta e vokalistit të grupit ‘Seleksioni 039’,...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0